loadingimg

Wczytuję dane...

Allegro

Aby zobaczyć naszą ofertę

wejdź na stronę

-- Odzież --

IndianOutlet

Regulamin

.Sklep internetowy Indian-Time.pl, dostępny pod adresami www.indian-time.pl, prowadzony jest przez firmę Indian-Time Błażej Burdeński, wpisaną do ewidencji działalności gospodarczej w dniu 02-03-2015. Siedziba firmy znajduje się w Toruniu przy ulicy B. Chrobrego 14. Jesteśmy zarejestrowani pod numerami NIP: 8392854214 oraz REGON: 220933135. Adres do korespondencji : ul. Chrobrego 14, 87-100 Toruń.____________ WARUNKI OGÓLNE ____________

.

1. Wszystkie produkty/usługi oferowane w sklepie Indian-Time.pl są fabrycznie nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych, oraz zostały legalnie wprowadzone na rynek polski. Oferowane przez nas produkty mogą pochodzić ze stock-ów i nadwyżek produkcyjnych odpowiednich firm. Oznaczone jako drugi gatunek (seconds), nie mają żadnych widocznych ani ukrytych wad jeśli nie zostało to opisane w treści aukcji. Przy zakupie spodni z wadą kupujący jest o tym poinformowany.

2. Wszystkie ceny podane na stronach internetowych Indian-Time.pl są cenami brutto (zawierają podatek VAT). Wiążąca dla stron transakcji jest cena widniejąca przy produkcie w momencie złożenia zamówienia przez Klienta.

3. Na każdy sprzedany towar wystawiamy dowód sprzedaży - na życzenie faktury VAT.

4. Zamówiony towar dostarczamy za pośrednictwem Poczty Polskiej lub firmy kurierskiej GLS. Istnieje możliwość wysyłki za granicę. Koszt wysyłki za granicę do Państwa Unii Europejskiej dla paczki o wadze od 0,5 do 1 kg wynosi odpowiednio: ekonomiczna – 35 zł, priorytetowa 40 zł. W przypadku wysyłki do Państw z poza UE cena ustalana jest indywidualnie.

5. Możliwe są następujące formy płatności:

- gotówką przy odbiorze osobistym;

- za pobraniem - gotówką listonoszowi bądź kurierowi;

- przelewem.

Po zarezerwowaniu zamówionego towaru w naszym magazynie, wysyłamy e-mail z numerem rachunku bankowego. Gdy tylko odpowiednia kwota wpłynie na nasze konto, paczka zostaje spakowana i wysłana.

6. W przypadku niektórych rodzajów asortymentu, Indian-Time.pl zastrzega sobie prawo do ograniczenia sposobu płatności poprzez wyłączenie możliwości płatności za pobraniem.

7. Pomiaru towaru należy dokonywać w sposób określony przez sprzedającego.

8. W przypadku zakupu na aukcjach większej ilość towaru, niż rzeczywiście klient chce zakupić (np. zakupił 4 szt. a rzeczywiście chce nabyć 1 szt.), do wartości zakupu wraz z przesyłką należy doliczyć koszt ponownego wystawienia aukcji przez sprzedającego. O kosztach Kupujący zostanie poinformowany telefonicznie bądź mailowo. Dotyczy to wyłącznie zakupu z opcją Kup Teraz.____________ WYSYŁKA ____________

.

9. Zamówienia złożone (opłacone) do godziny 12:00 danego dnia roboczego są realizowane od ręki tego samego dnia. Natomiast złożone po godzinie 12:00 realizowane zostają następnego dnia roboczego. W skrajnych przypadkach realizacja zamówienia może uleć wydłużeniu.

Termin otrzymania przesyłki = czas realizacji zamówienia + czas dostawy.

Zdeklarowany przez firmę kurierską czas dostawy to 1 dzień roboczy, natomiast w przypadku Poczty Polskiej dla przesyłek priorytetowych 1-3 dni roboczych, dla przesyłek ekonomicznych 4-6 dni roboczych.

W przypadku płatności przelewem powyższy termin wydłuża się o czas realizacji przelewu.

10. W przypadku zakupu dwóch sztuk lub większej ilości towaru koszty wysyłki są stałe, tj. takie jak przy zakupie jednej sztuki towaru.

____________ WYMIANA ____________

.

11. W przypadku dobrania złego rozmiaru lub sytuacji w której towar nie spełnia oczekiwań klienta, ma on prawo do wymiany towaru na inny lub jego zwrotu. W przypadku wymiany należy odesłać towar na nasz adres do korespondencji, tj. IndianTime Błażej Burdeński, ul. Chrobrego 14, 87-100 Toruń. Do przesyłki należy załączyć kwotę 12zł (Poczta Polska) lub 12zł (kurier UPS) na poczet ponownej wysyłki do klienta oraz wypełniony formularz wymiany, który znajduje się do pobranie poniżej. Proszę przed wysyłką upewnić się, że towar jest dostępny na naszych aukcjach.

UWAGA! Zgodnie z obowiązującym prawem towaru zakupione w drodze licytacji nie podlegają zwrotowi ani wymianie.

Formularz wymiany towaru

.

(kliknij w ikonę interesującego Cię formatu)

____________ REKLAMACJE ____________

.

12. W przypadku niezgodności towaru z umową reklamowany towar wraz z dowodem zakupu oraz wypełnionym formularzem reklamacyjnym, należy odesłać na adres IndianTime Błażej Burdeński, ul. Chrobrego 14, 87-100 Toruń.

13. Określając sposób realizacji zobowiązań sklepu Klient ma prawo, żądać doprowadzenia go do stanu zgodnego z umową poprzez nieodpłatną naprawę albo wymianę, chyba, że naprawa albo wymiana są niemożliwe lub wymagają nadmiernych kosztów. Jeżeli sklep nie będzie w stanie wywiązać się z określonych żądań, Klient ma prawo domagać się stosowanego obniżenia ceny albo może odstąpić od umowy.

14. Sklep ustosunkuje się do żądań Klienta w terminie 5 dni roboczych od momentu zgłoszenia niezgodności towaru.

15. Jeżeli zgłoszenie niezgodności towaru nastąpi w ciągu 14 dni od momentu zakupu, Klient ma prawo żądać wymiany produktu na nowy w trybie przyśpieszonym. Tryb przyspieszony dotyczy tylko produktów nie noszących jakichkolwiek śladów użytkowania. Jeżeli niezgodność zostanie uznana, a reklamowany towar będzie dostępny na magazynach sklepu, nowy towar zostanie wysłany w ciągu 2 dni roboczych od dostarczenia niezgodnego towaru do sklepu. Jeżeli nie będzie to możliwe sklep zaproponuje nabywcy zwrot równowartości ceny produktu lub zaproponuje inny dostępny w sklepie towar o podobnych parametrach.

16. W każdym z powyższych przypadków, gdy realizacja żądań Klienta wiąże się z dostawą nowego lub naprawionego towaru, koszty dostawy ponosi sklep.

Formularz reklamacji towaru

.

(kliknij w ikonę interesującego Cię formatu)____________ ZWROTY TOWARU ____________

.

17. Zgodnie z Ustawą z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. Nr22, poz. 271) art. 7, w okresie 10 dni kalendarzowych od momentu dostarczenia zamówionego towaru, konsument ma prawo jego zwrotu bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy, wg ogólnych zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość. W razie odstąpienia od umowy, umowa jest uważana za niezawartą, a konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. Zwracany w tym trybie towar zostanie przyjęty tylko i wyłącznie wtedy, gdy będzie odesłany w stanie niezmienionym z oryginalnie przyczepionymi metkami, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego rozsądku. Dopuszczalne jest otwarcie opakowania w celu obejrzenia towaru, a towar może być przymierzony pod warunkiem, że to używanie nie będzie prowadziło do zmiany jego stanu. Zgodnie z ustawą, możliwość zwrotu nie dotyczy nagrań audialnych i wizualnych oraz zapisanych na nośnikach programów komputerowych po usunięciu przez konsumenta ich oryginalnego opakowania. W przypadku chęci skorzystania z wyżej określonego prawa zwrotu, towar należy odesłać na własny koszt na adres IndianTime Błażej Burdeński, ul. Chrobrego 14, 87-100 Toruń. Do takiej przesyłki zwrotnej należy dołączyć dowód zakupu oraz własnoręcznie wypełnione oświadczenie o odstąpieniu od umowy z własnoręcznym podpisem (plik do pobrania poniżej). W formularzu znajduje się miejsce na podanie numer konta na jaki sklep ma zwrócić zapłatę (bądź też dane do przekazu pocztowego). Sklep zwraca środki najpóźniej w terminie 14 dni od momentu dostarczenia kompletu dokumentów. Od kwoty zwrotu odliczane są koszty zależne od formy zwrotu pieniędzy tj. wykonania przelewu bankowego w wysokości 1 zł , bądź też koszty przekazu pocztowego (koszty zależne od kwoty przekazu).

UWAGA! Zgodnie z obowiązującym prawem towaru zakupione w drodze licytacji nie podlegają zwrotowi ani wymianie.

Formularz zwrotu towaru

.

(kliknij w ikonę interesującego Cię formatu)

18. Gwarancja oraz prawo odstąpienia od umowy nie obowiązują, gdy produkt dotknięty jest uszkodzeniami mechanicznymi pochodzenia zewnętrznego. Dlatego zawsze przed odebraniem przesyłki należy sprawdzić, czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu w transporcie. W szczególności należy zwrócić uwagę na stan oryginalnych taśm Indian-Time.pl. W przypadku, gdy opakowanie przesyłki nosi znamiona uszkodzenia lub, gdy taśmy są zerwane należy odebrać przesyłkę i w obecności listonosza sporządzić protokół szkody oraz skontaktować się jak najszybciej ze sprzedawcą w celu wyjaśnienia sprawy. Sprawdzenie przesyłki przy odbiorze jest niezbędnym warunkiem uwzględnienia ewentualnych roszczeń Klienta z tytułu uszkodzenia czy okradzenia przesyłki w transporcie.

19. W przypadku zwrotu towaru, którego przesyłka była darmowa w ramach promocji, koszty wysyłki są odliczane od wartości zwrotu.

20. W przypadku aukcji w formie licytacji zgodnie z obowiązującym prawem, zwrot towaru nie są przyjmowane, dlatego prosimy o rozważną licytację. Nie odwołujemy ofert.

____________ POSTANOWIENIA KOŃCOWE ____________

.

20. Informacje znajdujące się na stronach internetowych sklepu Indian-Time.pl stanowią ofertę w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Klient składając zamówienie za pomocą mechanizmów dostępnych na internetowych stronach sklepu, składa ofertę kupna określonego towaru na warunkach podanych w opisie produktu. Moment zawarcia umowy kupna-sprzedaży następuje podczas złożenia przez klient zamówienia poprzez któryś z kanałów sprzedaży internetowej.

21. Pracownicy sklepu internetowego Indian-Time.pl dokładają wszelkich starań, aby opisy i dane techniczne umieszczonych w sklepie produktów były zgodne z rzeczywistością. Niemniej, w każdym przypadku, gdy dane (w tym opisy i dane techniczne produktów) prezentowane na witrynie internetowej sklepu w dniu złożenia przez konsumenta zamówienia nie pokrywałyby się z rzeczywistością, w ciągu 14 dni od daty zakupu ma on prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyn, zgodnie z przepisami o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość.

22. W przypadku gdy jedna sztuka zostanie wystawiona jednocześnie na sprzedaż w serwisie aukcyjnym allegro, oraz na stronie sklepu pierwszeństwo realizacji ma klient kupujący za pośrednictwem allegro. Zamówienie klienta na stronie sklepu może w takiej sytuacji zostać anulowane.

23. Regulamin określa zasady zakupów w sklepie Indian-Time.pl. Złożenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą na wszystkie postanowienia i informacje zawarte w regulaminie.

24. Wszystkie opisy oraz dołączone do nich zdjęcia są własnością firmy IndianTime Błażej Burdeński. Zgodnie z Dz. U. 94 nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 nr 43 poz. 170.cyt: "kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich."